loading
  • 09113135976_09123768908
  • jabeabzar11@gmail.com
چیدمان کمد لباس
48 : 22 : 11 , 22 / اردیبهشت / 1400

چیدمان کمد لباس

آموزش چیدمان کمد دیواری.

ابتدا تمامی پوشاک و وسایل داخل کمد دیواری را از آن خارج کنید. سپس سطوح تمامی طبقات، آویزهای لباس و رگال را گَردگیری و تمیز کنید تا هنگام چیدمان، لباس ها کثیف نشوند.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که اغلب ما با کمد دیواری خانه ها داریم، فضای محدود آن است. بنابراین بهتر است پوشاکی که به آن ها نیاز ندارید را جدا کنید تا برای چیدمان باقی لباس ها، فضای مناسبی فراهم شود. پس اگر لباس های با کیفیتی دارید که مدت ها است به هر دلیلی از آن ها استفاده نمی کنید و قصد پوشیدنشان را هم ندارید، بفروشید و یا اهدا کنید. همچنین پوشاکی که از عمر آن ها گذشته است را نیز را دور بریزید تا فضای مناسبی برای چیدمان داخل کمد، به وجود آید.

حالا زمان این است که لباس های مخصوص فصول گرم و سرد سال را از یکدیگر جدا کنید و آن دسته ای که در فصل حاضر به آن نیاز ندارید را در چمدان، کیسه های پلاستیکی و یا وَکیوم لباس بگذارید. سپس آن ها را زیر تخت، انباری و یا طبقات بالا کمد دیواری قرار دهید.

نکته: قبل از گذاشتن لباس ها در چمدان، بهتر است آن ها را بشویید و بعد از خشک شدن کامل، درون آن بگذارید.

در این مرحله باید لباس های مورد نیازتان را داخل کمد دیواری چیدمان کنید. اما برای این که داخل آن نظم و ترتیب مشخصی داشته باشد و همیشه بدانید که هر لباس باید در کدام بخش از کمد قرار گیرد، بهتر است تمامی پوشاک را بر اساس نوعشان گروه بندی کنید. سپس با توجه به نکاتی که در ادامه در اختیارتان می گذارم، هر یک از گروه ها را در بخش مناسبی از کمد قرار دهید تا به بافت پارچه آسیبی وارد نشود و تغییر شکل پیدا نکنند.

 چیدمان بلوز و تی شرت در کمد دیواری

تا کردن بلوز، باعث چروک شدن آن می شود. بنابراین بهتر است آن ها را به وسیله آویزهای چوبی، از رگال کمد دیواری آویزان کنید. توجه داشته باشید برای پیدا کردن راحت تر بلوزها، ابتدا آن ها را بر اساس رنگ و سپس بر اساس اندازه چیدمان کنید.

اما بر خلاف بلوز، باید تی شرت ها را تا کرد و در یکی از بخش های کمد دیواری روی هم قرار داد تا تغییر شکل ندهند.

البته برای راحتی کار شما، صفحات پلاستیکی نظم دهنده ای تولید شده است که می توان به وسیله آن ها، تی شرت ها را روی هم قرار داد و بدون بر هم ریختن نظمشان، آن ها را برداشت.

همچنین می توانید از فضای زیر لباس های آویزان شده در کمد دیواری، برای قرار دادن کشوهای پلاستیکی استفاده کنید و تی شرت ها را درون آن ها بچینید.

اما ناگفته نماند که برای قرار دادن تی شرت در کشو، باید آن ها را به روش زیر تا کرد و به صورت عمودی در کشو قرار داد تا پیدا کردنشان آسان باشد.

چیدمان لباس های بلند زنانه در کمد دیواری

چیدمان لباس های بلند زنانه در کمد دیواری، به وزنی که دارند، بستگی دارد. توجه داشته باشید که نوع سبک این لباس ها را می توان آویزان کرد و روی رگال قرار داد تا چروک نشوند. همچنین بهتر است همانند بلوز، لباس های بلند زنانه را به ترتیب رنگ و اندازه طولشان چید تا به آسانی پیدا شوند.

اما آویزان کردن لباس های بلند زنانه سنگین، لباس های ماکسی که بند نازک و انعطاف پذیری دارند و لباس های زنانه ای که از الیاف اسپاندِکس بافته شده اند، باعث تغییر شکل و فرم آن ها می شود. بنابراین آن ها را با دقت تا کنید و در یکی از طبقات کمد دیواری و یا کشوها قرار دهید.

چیدمان لباس های بافتنی در کمد دیواری

اگر بافتنی ها را آویزان کنید، وزن سنگین آن ها باعث خواهد شد که از قسمت شانه ها، لباس تغییر شکل دهد. بنابراین آن ها را تا کنید و در طبقه ای از کمد دیواری، روی هم بچینید.

اما اگر کمد دیواری اتاقتان طبقه های زیادی ندارد، می توانید مانند عکس زیر، قفسه های پارچه ای را خریداری و از رگال آویزان کنید و بافتنی ها را داخل آن بچینید.

همچنین همانند تی شرت، بافتنی ها را می توانید در کشوهای پلاستیکی بگذارید.

چیدمان شلوارهای جین در کمد دیواری

اگر قسمت رگال کمد دیواری اتاقتان فضای زیادی دارد، شلوارهای جین را آویزان کنید تا به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید و پیدایشان کنید. برای آویزان کردن جین، همانند عکس زیر، آن را از وسط تا کنید و در آویز لباس قرار دهید. همچنین می توانید به آن گیره بزنید تا از آویز سر نخورد

اما اگر فضای کافی برای آویزان کردن ندارید، آن ها را تا کنید و در طبقه ای از کمد دیواری قرار دهید.

چیدمان شلوارهای پارچه ای، دامن و پیراهن در کمد دیواری

همان طور که می دانید برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن، آن ها را باید از رگال کمد دیواری آویزان کرد. هنگام آویزان کردن بهتر است تمامی دکمه های پیراهن را ببندید تا فرم خود را حفظ کنند و آن ها را به ترتیب رنگ چیدمان کنید تا پیدا کردنشان آسان باشد.

شلوارهای پارچه ای و دامن ها نیز باید آویزان شوند. بنابراین آن ها را به صورتی بر روی آویز لباس قرار دهید که تعادل وزن در دو طرف بر قرار باشد و یا به آن ها گیره وصل کنید تا سُر نخورند.

اما روش دیگر برای آویزان کردن شلوارهای پارچه ای و دامن ها، آویزان کردنشان از قسمت کمر، به وسیله آویزهای لباسِ گیره دار است.

البته اگر شلوار و دامنی را در محیط های غیر رسمی می پوشید، می توانید آن ها را تا کنید و در قفسه ای از کمد دیواری و کشو پلاستیکی بگذارید.

چیدمان کیف، کلاه، روسری و کمربند در کمد دیواری

شما می توانید از سطح خالی پشت درب و یا دیوار کمد استفاده کنید و با نصب کردن رخت آویز دیواری و یا قلاب های چسبی روی آن ها، روسری، کلاه، کیف و کمربندها را از آن ها آویزان کنید

همچنین می توانید پشت درب کمد دیواری، از آویز پشت دری استفاده کنید و شال و روسری و کمربندهایتان را درون بخش های آن قرار دهید.

آویزهای چرخان نیز یکی از نظم دهنده های مناسب برای آویزان کردن کروات، شال و روسری از رگال کمد دیواری می باشد.

البته می توانید مانند عکس زیر، خلاقیت به خرج دهید و چندین شال و روسری را به رخت آویز گره بزنید و در کمد دیواری قرار می دهید.

ناگفته نماند استفاده از جدا کننده یا تقسیم کننده های کشو، نیز برای قرار دادن روسری و کمربندها بسیار مناسب است، زیرا به چیدمانشان نظم می دهد و دسترسی به آن ها را آسان می کند.

چیدمان کفش در کمد دیواری

توجه داشته باشید برای چیدمان کفش در کمد دیواری، به هیچ وجه نباید آن ها را روی هم قرار داد تا سطحشان خراشیده نشود و شکلشان تغییر نکند. بنابراین آن ها را درون جعبه کفش قرار دهید و در یکی از طبقات کمد، روی هم بچینید. البته برای اینکه در هنگام پیدا کردن کفش مورد نظرتان، مجبور نشوید تمام جعبه ها را باز کنید، بهتر است مشخصات کفش را با برچسب روی جعبه بچسبانید.

همچنین می توانید مانند عکس زیر، باکس های کفش طلقی را خریداری کنید تا درون آن، مشخص باشد.

نکته: بهتر است یک چهارپایه مخصوص برای کمد دیواری خریداری کنید تا به طبقات بالای آن به آسانی دسترسی داشته باشید.

نکته: جلو و وسط کمد دیواری را برای قرار دادن لباس هایی که بیشتر می پوشید، اختصاص دهید. برای مثال پیراهن و شلوراهای که در محیط کاری می پوشید را در رگال و قفسه های پایین تر چیدمان کنید تا برای دسترسی به آن ها، دردسر نداشته باشید.

نکته: هر ماه و یا هر دو ماه یک بار، چیدمان کمد دیواری را چک کنید تا همه چیز در جای خود قرار داشته باشد. همچنین بهتر است قبل از عید نوروز و اوایل پاییز، کمد دیواری را مجددا چیدمان کنید، زیرا در این مواقع، نوع لباس هایی که می پوشید، تغییر پیدا می کند.

www.jabe-abzar.com

جعبه ابزار دکتر خانگی شماست
با ما درارتباط باشید
09113135976_09123768908
jabeabzar11@gmail.com
شعبه1 (مازندران)_شعبه 2(تهران)
درباره ساخت و ساز ما
© طراحی و ساخت توسط شرکت آینده نوین ایران ، 09308352882